Sopna

Architektura i zabytki w Wołkowyi

Bez kategorii No Comment

Zabytki towarzyszą nam od pokoleń. Podejście do nich, to kwestia wrażliwości na historie i burzliwe losy naszych przodków. Jednak są miejsca, które niezwykle pobudzają nas do refleksji, posiadają one bowiem ogromną wartość sentymentalną, nie tylko historyczną. Podróż w miejsce, w którym znajdują się tego typu budowle, jest niezwykłym przeżyciem, które pozostanie w naszej pamięci na wiele lat. Przygotowując się do takiej podróży, oprócz standardowego, zadbania o zakwaterowanie i inne szczegóły mające zagwarantować nam jak najlepszy komfort wypoczynku, dobrze jest się zaopatrzyć w przewodnik, który podczas zwiedzania jest nieocenioną pomocą.

Wołkowyja to malutka wieś w województwie podkarpackim, znajdująca się w Bieszczadach (www). To jednak obecność rozległego rozlewiska przysparza najwięcej okazji do rozrywki. Wszelkie sporty wodne są tu możliwe do uprawiania, a także bardzo popularne. Okoliczne góry, które należą do raczej łagodnych, to możliwość wędrówek, a zimą także i sportów, takich jak narciarstwo i snowboard. Okoliczne lasy, także pozytywnie sprzyjają, ciekawemu zagospodarowaniu czasu, o co powinniśmy zadbać, podczas naszego pobytu. Nie zapominajmy jednak, że jak każde miasteczko, położone w okolicach górskich, tak i Wołkowyja, posiada bardzo ciekawe zabytki, którym powinniśmy poświęcić swój czas. To przede wszystkim Zamek Kmitów, wzniesiony w 1538 roku, którego zabudowania, ukazują nam potęgę państwa polskiego, z tamtych lat. Architektura zaciekawia, a zdobnictwo zachwyca do dziś.

Jest też cerkiew greckokatolicka, która zbudowana w roku 1829, przenosi nas w czasie i pomaga zapoznać się z historią regionu. Nie można zapominać o cmentarzu żydowskim z XVIII wieku oraz wielu kościołach, które także charakteryzują ten region. Wołkowyja i jej okolice to duże nasycenie staropolskich zabudowań, z przestrzeni wieków, które realnie wpływają na nasze odczucia, względem tej wycieczki. Zapoznanie się z nimi, powoduje, że budujemy sobie obraz ciekawego miejsca, a nie tylko malowniczych pejzaży. Baza noclegowa również zasługuje na wyróżnienia, a to dzięki różnorodności i niewielkim cenom w niej proponowanym. Wynajęcie noclegu (www) bowiem to koszt, zaczynający się już od 20 złotych za dobę. Pamiętajmy, że taki wyjazd, powinien nam przynieść przyjemność, a wiec zadbajmy tez o dobre towarzystwo.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>