Sopna

Atrakcje Juraty – Bałtykarium

Bez kategorii No Comment

Co roku wielu wczasowiczów decyduje się na spędzenie letnich wakacji nad morzem. Sporą popularnością cieszą się znane pomorskie kurorty, takie jak Jastrzębia Góra i Władysławowo, ale część osób woli wypoczywać w mniejszych, bardziej zacisznych miejscowościach. Jednym z takich przytulnych miejsc jest Jurata, w której mieści się spora baza noclegowa, przyjemna plaża oraz kilka atrakcji dla przyjeżdżających tu w sezonie gości.

Spędzając urlop w okolicy, warto zajrzeć między innymi do „Bałtykarium”, czyli zespołu akwariów i terrariów, ze sporą obsadą zwierząt. Na dole budynku znajduje się główna atrakcja tego obiektu, czyli szereg akwariów poświęconych przyrodzie Bałtyku. Wśród mieszkańców można zaobserwować między innymi babki i stornie, węgorze, okonie, oraz bezkręgowce, takie jak krewetki, kiełże, kraby i omułki. Z bardziej egzotycznych mieszkańców obejrzeć można tu również aksolotle i cierniki. Kilka zbiorników jest otwartych, a znajdujące się w nich oswojone ryby stanowią sporą atrakcję dla dzieci, które mogą je głaskać.

Dekoracja ekspozycji stara się zwrócić uwagę na problem zanieczyszczenia wód morskich śmieciami, prezentując przedmioty codziennego użytku wyłowione z morza. Nieco dalej, zwiedzający zobaczą również mieszkańców terrariów ustawionych na piętrze „Bałtykarium”. Żyją tutaj między innymi gekony, kameleony, legwany, liczne gatunki żab oraz węży. Do najciekawszych lokatorów należy z pewnością jadowita kobra oraz krokodyl. Na wystawie nie brak również egzotycznych bezkręgowców, takich jak ptaszniki oraz inne pająki czy skorpiony. Po obejrzeniu zwierząt na ekspozycjach można na miejscu napić się w kawiarni kawy lub herbaty i zajrzeć do sklepiku z pamiątkami oraz materiałami edukacyjnymi.

Najmłodsi chętnie zajrzą także do Figloraju znajdującego się w budynku, aby tam poszaleć w kolorowych kulkach. Ta atrakcja wciąż się rozwija, stopniowo dodając nowe zwierzęta oraz kolejne rozrywki. Wizyta w zespole akwariów i terrariów to szczególnie trafny pomysł na ciekawe spędzenie czasu w dniu, w którym pogoda nie pozwala na plażowanie. Dla osób, które chcą właśnie nad morzem zarezerwować sobie wakacyjne noclegi, Jurata okaże się znakomitym miejscem na urlop wraz z rodziną. Nie brak tu rozrywek zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Wypoczywając w okolicy, z pewnością warto zajrzeć do pouczającego i kolorowego „Bałtykarium”.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>