Sopna

Bydgoszcz – miejsca które warto zobaczyć

Bez kategorii No Comment

Każde miasto ma swoje mniej lub bardziej barwne historie i ciekawostki. Przeważnie te stają się kartą przetargową miasta. Atutem, który promuje i reklamuje je na całą Polskę. Małe niuanse są sprytnie wplatane w zarys historyczny miasta przez co staje się ono bardziej atrakcyjne, a co za tym idzie – zwiększa się liczba turystów, nakręca się gospodarka oraz rozwija bydgoska baza wypoczynkowa.

Jakie więc ciekawostki kryje przed nami Bydgoszcz? Warto rozpocząć od aspektu kulturalnego. Mianowicie w Bydgoszczy szkolił się sławny pisarz Jerome David Salinger. Pod koniec XIX wieku w mieście powstała stocznia i wytwórnia maszyn. W Bydgoszczy znajduje się park imienia Kazimierza Wielkiego. Jest to część klasztornego ogrodu, który sięgał dawniej kilka ulic dalej. Jako że miasto niegdyś było centrum rynkowym i szlakiem handlowym wytworzono w nim ulicę, której szerokość to aż dwadzieścia sześć metrów. Na Młyńskiej Wyspie znajdowały się niegdyś kąpieliska i łaźnie.

Jeżeli chodzi o najmłodszych to również znajdzie się tutaj mnóstwo ciekawych miejsc i atrakcji. Jednym z najbardziej popularnych zarówno dla dzieci jak i dorosłych jest Zaginiony Świat, czyli park w którym przedstawione są podobizny zwierząt żyjących kilka milionów lat temu w skali jeden do jednego. Powierzchnia parku to ponad 5 hektarów tak więc jest to atrakcja na cały dzień. W trakcie zwiedzania obserwować można rozwój i zmianę zwierząt na przestrzeni wieków w kolejności chronologicznej. W mieście znajduje się również park rozrywki, który umiejscowiony jest w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku. Znajduje się tutaj wszystko to co jest niezbędne do świetnej zabawy dla całej rodziny. Jest tutaj  park linowy, miejsce do ćwiczeń i uprawiana aerobicu. Po aktywnej zabawie można skorzystać z wolnej przestrzeni gdzie urządza się dyskoteki pod gołym niebem lub grilla ze znajomymi. Bydgoszcz w swojej długiej historii miała wiele ciekawych wydarzeń, które zostały przekształcone w atuty historyczne. Tak jak każde miasto ma ono swój specyficzny wyraz i niepowtarzalny klimat, który wyróżniają je na tle całej Europy choćby poprzez Muzeum Mydła.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>