Sopna

Chłapowo – małe nadmorskie miasteczko

Bez kategorii No Comment

Wakacje w kurortach zagranicznych często mogą nam się kojarzyć z luksusem i przepychem hoteli, w których zostajemy, jednak ciesząc się z korzyści, jakie nam dają możemy nie doceniać oferty polskich kurortów wakacyjnych. Jednym z takich ciekawych miejsc, o którym kilka słów dzisiaj jest Chłapowo. Miasteczko leży tuż koło Władysławowa.

Jak to jest, że polskie kurorty zwykle przegrywają z zachodnimi bogatymi miejscami nad ciepłym morzem. Odzywa się tu z pewnością stare polskie przysłowie, które mówi „cudze chwalicie, swego nie znacie” i sprawdza się ono doskonale, mimo że wiele przez to tracimy. Jednak kiedy bliżej przeanalizować różne aspekty wyjazdu nad Bałtyk, to nadal jest to opcja nieco korzystniejsza finansowo. Koszt noclegu i dobrej zabawy wraz z całą rodziną jest o niższy nad polskim morzem. Również oferta atrakcji turystycznych nieznacznie odbiega od wyboru dostępnego na egzotycznych wczasach. Jak choćby widać to w Chłapowie –  funkcjonuje tu doskonale całe mnóstwo parków linowych, parków z placami zabaw, czy choćby ścieżek rowerowych, które mogą być doskonałą rozrywką dla całych rodzin. Klimat tutejszej plaży, wydm i wybrzeża, jak również specyficzna i niepowtarzalna atmosfera wakacyjnych budek, straganów i pamiątek to atrakcje niedostępne na innych szerokościach geograficznych. Dużym atutem Chłapowa jest także sąsiedztwo z Władysławowem dzięki czemu nocując tutaj uniknie się nadmiaru hałasu a jednocześnie lokalizacja gwarantuje łatwy dostęp do wielu atrakcji turystycznych.

Warto również wspomnieć o ofercie noclegów w Chłapowie (). Baza noclegowa tego miasteczka jest bogata jak na tak małą miejscowość oraz odznacza się ona wieloma różnymi typami budynków, które mogą posłużyć nam jako zakwaterowanie w czasie wakacji. Niesamowite widoki, piękna plaża, i mało turystów, a co za tym idzie, cisza, i spokój, sprawiają, że coraz więcej ludzi rezygnuje jednak z zagranicznych wakacji, na rzecz właśnie polskiego wybrzeża, które atrakcjami i pięknem przyrody wcale nie jest gorsze od zachodnich czy południowych kurortów nadmorskich. Warto wybrać się tam choćby dla samych korzyści zdrowotnych, ponieważ powietrze nad Bałtykiem jest krystalicznie czyste, jak nigdzie indziej. Dzięki niemu szybko możemy wrócić do normy po chorobie, czy ogólnie wzmocnić odporność naszą i naszej rodziny. Piękne parki znajdujące się tuż nad morzem, niesamowite miejsca rozrywki takie jak kluby, kawiarenki, bary, smażalnie i inne, z pewnością będą głównym celem naszych wycieczek, ponieważ każdy kto przyjedzie nad morze musi spróbować smażonej świeżo złowionej ryby. Wakacje nad polskim morzem są zdecydowanie ciekawą inwestycją i opcją na udane wczasy.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>