Sopna

Dni Wisełki – wczasy dla całej rodziny

Bez kategorii No Comment

Zachodnia część Polski, jeśli chodzi o tereny nadmorskie, to nie tylko szerokie, czyste plaże i jod. To także liczne kompleksy leśne, obecność jezior i przede wszystkim Woliński Park Narodowy, skupiający w sobie rzadkie formy życia. Nie dziwi więc fakt, iż miejscowości leżące w województwie zachodniopomorskim są tak chętnie odwiedzane przez rzesze turystów – co roku tysiące odwiedzających goszczą u siebie Międzyzdroje czy Świnoujście. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, jakie uroki kryją w sobie małe miejscowości, a często potrafią one wyprzedzić swoimi walorami nawet największy kurort.

Jednym z ciekawszych miejsc Zatoki Pomorskiej jest niewielka wioska Wisełka [klik ➧Wikipedia]. Sławna jest ze swojego nietuzinkowego połączenia dostępu do Bałtyku, a jednocześnie lasów i jezior. Kojarzona jest ze spokojem, ciszą i wieloma możliwościami. Jest więc doskonałym miejscem na urlop i wakacje rodzinne. Korzystać można tam z kąpieli w morzu, mając możliwość zarazem spacerować po Wolińskim Parku Narodowym, jak i skorzystać z rekreacji wodnej na jednym z okolicznych jezior. Do dyspozycji gości pozostają także cztery punkty widokowe, z których obserwować można uroczą panoramę Bałtyku.

Największą atrakcją Wisełki jest jednak coś innego – to wydarzenie, które raz w roku dopełnia wszystkie walory wioski. Raz do roku, w sezonie letnim wybierany jest jeden weekend, podczas którego świętuje się Dni Wisełki. Z tej okazji organizowane są liczne imprezy i pokazy, a także degustacje oraz konkursy. Zeszłe edycje obfitowały w mnogie atrakcje, między innymi możliwość spróbowania dziczyzny – pieczonego dzika będącego przysmakiem lokalnej kuchni. W dwa lipcowe dni mieszkańcy Wisełki sprzedają domowej roboty ciasta oraz miody z własnych pasiek, na Jarmarku Świętego Jakuba pojawiają się także domowe przetwory, wędliny, sery i ciekawe smakołyki. Imprezie towarzyszy także, wpisany w tradycję wydarzenia, maraton pływacki, wyławiający wśród mieszkańców najlepszego sportowca. Wieczory należą do muzyki – pod koniec dnia odbywają się koncerty oraz występy, przy których sącząc piwo przyjemnie jest wymienić się całodziennymi doświadczeniami. Większość środków, które zbiera się podczas Dni Wisełki przekazywane są na cele charytatywne – w trakcie zaopatrzenia się w lokalny przysmak i pamiątkę, wspiera się jednocześnie potrzebujących.

Wydarzenie, dzięki któremu cała wioska tętni życiem planowane jest na długo przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego. Kiedy tylko poznamy datę święta, warto zarezerwować sobie nocleg w Wisełce [klik ➧Meteor]. Będzie to gwarancją otrzymania miejsca w hotelu i możliwością wybrania sobie najkorzystniejszego obiektu. Jeśli jednak dysponujemy większą liczbą dni i nie ogranicza nas powrót do obowiązków, warto przemyśleć pozostanie w Wisełce kilka dni dłużej.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>