Sopna

Jantar – urokliwa przyroda i atrakcje

Bez kategorii No Comment

Dla osób szukających ciekawego miejsca na wczasy nad Bałtykiem warto wspomnieć o Jantarze. To piękna nadmorska miejscowość zachwyci każdego swoim niepowtarzalnym klimatem. Jantar co roku tętni życiem w okresie letnim. Choć nie jest to najpopularniejsza miejscowość wśród polskich kurortów, warta jest jednak uwagi. Nie bez powodu co roku wielu turystów wybiera właśnie to miejsce.

Jantar to typowo turystyczna wioska nadbałtycka. Szum morza i śpiew ptaków to nie jedyne atrakcje w tej okolicy. Możemy udać się w podróż kolejką wąskotorową, która zawiezie nas do Sztumu, Grudziądza bądź Malborka. Odnowiona linia kolejowa przewiezie nas tzw. Bursztynowym Szlakiem. Przy okazji można udać się na zwiedzanie zamku w Malborku. Z okna kolejki można zobaczyć piękne widoki okolicznych krajobrazów. Będąc w Jantarze warto także zajrzeć do Muzeum Bursztynnictwa. Nazwa wsi Jantar pochodzi właśnie od słowa bursztyn. Dodatkowo, co roku na plaży odbywają się Mistrzostwa w Poławianiu Bursztynu. Wydarzenie uświetniają występy gwiazd i liczne atrakcje.

Co jeszcze warto zobaczyć w Jantarze? Z pewnością nie można zapominać o wizycie w Indiańskiej Wiosce. Zarówno młodsi, jak i nieco starsi wczasowicze dowiedzą się tutaj o wielu interesujących rzeczach na temat życia dawnych plemion. Innym ciekawym miejscem jest Park Owadów. Zarówno żywe stworzenia, jak i olbrzymie rzeźby niewątpliwie robią ogromne wrażenie. Jeśli wybieramy się na wczasy z dziećmi, maluchy zdecydowanie będą zadowolone z różnych ciekawych atrakcji. Jest wiele miejsc, do których spokojnie można się z nimi udać.

Szeroka baza noclegowa zapewnia dogodne warunki w różnych cenach. Jakie noclegi Jantar może nam zaoferować? Większość propozycji zlokalizowanych jest w pobliżu wydm. Ten wybór ma swoje plusy i minusy. Czasami warto poszukać czegoś nieco bardziej oddalonego, ale zapewniającego ciszę, spokój i wyższy standard. Okolica ta jest dobra dla osób, które szukają chwili wytchnienia od codziennego zgiełku. Jednak Jantar leżący w pobliżu Stegny jest raczej spokojnym kurortem, nawet na plaży raczej nie będziemy narzekać na głośnych plażowiczów. Kto chce pobyć wśród większych tłumów i nacieszyć się hałasem może zawsze spacerem dotrzeć do Stegny.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>