Sopna

Koszaliński Amfiteatr

Bez kategorii No Comment

Znajdujący się w Koszalinie Amfiteatr im. Ignacego Jana Paderewskiego należy do największych w Polsce. Powstał w 1973 roku i mieści ponad 4,5 tysiąca widzów na swoich trybunach. Jego nietypowa budowa przypomina „chipsa” i tak też jest potocznie nazywana. Dach mierzy około 100 metrów długości i 60 metrów szerokości.

Miejsce to jest związane z wieloma prestiżowymi festiwalami oraz koncertami. Wiele ludzi poświęca się wielogodzinnej drodze, aby na żywo zobaczyć oraz doświadczyć muzycznych emocji i niezwykłej atmosfery, jaka tam panuje. Z racji tego, iż w okresie wakacyjnym organizowanych jest wiele imprez, Koszalin gości tysiące turystów. Dzięki dobrze rozwiniętej bazie turystycznej nie ma problemu ze znalezieniem noclegu w Koszalinie (sprawdź pokoje pod hiperłączem). Dawniej na scenie amfiteatru występowali głównie artyści i zespoły stylu disco-polo, a miasto traktowane było jako stolica tego gatunku muzyki. Dziś na tej renomowanej scenie ma szansę wystąpić każda osoba wykonująca swoje dzieło: piosenkarz, aktor, tancerz i inni.

Miasto posiada wiele atrakcji oraz dużo przepięknych budowli na całym swoim terenie. Ludzie przyjeżdżając tu na dany koncert zazwyczaj zostają dłużej, aby móc zwiedzić każdy zakątek Koszalina. Przez okres wakacji miasto organizuje szereg zabaw i wydarzeń kulturalnych w wyniku czego nie ma tu czasu na nudę. Nikt kto odwiedzi to miasto nie będzie narzekać na brak odpowiednich i ciekawych miejsc oraz imprez. To miasto żyje zarówno w dzień jak i w nocy oferując nieskończenie dużo atrakcji. Głównymi powodami odwiedzin są przede wszystkim liczne koncerty, które przyciągają niewiarygodną liczę ludzi do miasta. Zazwyczaj tak duże tłumy przyciągają organizowane przez miasto festiwale i koncerty z gwiazdami zza oceanu, których produkcje oglądać możemy wyłącznie na ekranach naszych telewizorów.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>