Sopna

Krótki przewodnik po Gdańsku

Bez kategorii No Comment

Gdańsk od zawsze był jednym z najszybciej rozwijających się polskich miast i nie zmieniło się to po dziś dzień. To oczywiście dobrze mimo problemów, jakich możemy doznać podczas zwiedzania tego miasta, głównie tych związanych z komunikacją, ale od czego mamy Szybką Kolej Miejską, którą z Gdańska możemy dostać się w prawie każdą część Trójmiasta.

To już nasz kolejny raz kiedy korzystamy z popularnej bazy noclegowej () i rezerwujemy noclegi w Gdańsku za grosze w samym jego centrum, z którego dostać się gdziekolwiek to bułka z masłem. Polecamy więc wszystkim turystom korzystanie z ofert noclegów w samym centrum miasta, gdzie wielowiekowa historia przemawia do nas z każdego budynku. Do plaży dojechać możemy w parę minut na rowerze albo tramwajem czy kolejką. Jeśli już o gdańskich plażach mowa, to my najbardziej polecamy tę ulokowaną w Brzeźnie, gdzie do dyspozycji turystów rokrocznie oddawane są dwa strzeżone kąpieliska. Oprócz nich mamy okazję zwiedzić ustylizowany nieopodal Dom Zdrojowy albo stare budynki rybackie. W tą część miasta dojedziemy tramwajem z numerem 3.

Dla odwiedzających Gdańsk po raz pierwszy nie lada frajdą okazać się może wdrapanie na Gradową Górę. Widoki, które możemy z niej podziwiać niewątpliwie zapadną głęboko w naszą pamięć. W całym Gdańsku nie ma piękniejszej panoramy niż ta, którą oglądać możemy właśnie ze szczytu Góry Gradowej, wokół której wyznaczono spacerowy szlak z ekspozycjami Centrum Hewelianum. Znajduje się ona za plecami budynku dworca PKS, a wejść na nią możemy od strony dawnego Placu Zebrań Ludowych. Wspomniane Centrum Hewelianum natomiast to miniaturowa odpowiedź na warszawskie Centrum Nauki Kopernik. To miejsce stałej wystawy „Energia, Niebo i Słońce”, gdzie poznamy prawa rządzące fizyką, astrologią, chemią i biologią. Interaktywna ekspozycja kierowana jest głównie do gimnazjalistów, choć nie ukrywamy, że i nam bardzo szybko minęła godzina spędzona tutaj. Nie doszukujcie się jednak tutaj pomnika Heweliusza, bo jego miejsce jest trochę bardziej reprezentatywne. Otóż słynny astronom, optyk i piwowar swój pomnik ma przed Ratuszem Starego Miasta, do którego z Centrum Hewelianum dostaniecie się w dziesięć minut spacerem urokliwymi uliczkami Gdańska. Możnaby pisać i pisać o atrakcjach Gdańska, ale jest ich w tym mieście mnóstwo, więc najlepiej wybrać się tam osobiście.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>