Sopna

Międzybrodzie Żywieckie – góry i jezioro

Bez kategorii No Comment

Nieczęsto się zdarza trafić na wakacje w takie miejsce, gdzie prócz dostępu do gór i licznych górskich szlaków, ma się również bezproblemowy dostęp do jeziora. Zarówno w Tatrach, Sudetach, jak i w Bieszczadach (wikipedia.org) występują oczywiście stawy, ale w większości przypadków są one na terenie parków narodowych lub rezerwatów przyrody, co oznacza, że nie można się w nich kąpać. Tymczasem w Międzybrodziu Żywieckim w województwie śląskim turyści mają do swojej dyspozycji i górskie szlaki Beskidu Małego i możliwość kąpieli w Jeziorze Międzybrodzkim.

Dwa w jednym

Połączenie atrakcji górskich oraz tych związanym z jeziorem sprawia, że noclegi w Międzybrodziu Żywieckim w czasie lata są zapełnione praktycznie po same brzegi, wszystkie dostępne kwatery znajdziemy na meteor-turystyka.pl. Rezerwacje wolnych pokoi często dokonywane są nawet z wielomiesięcznym wyprzedzeniem, a korzystają z nich zarówno rodziny z dziećmi, jak i osoby starsze, pary, czy zorganizowane grupy turystów. Mogą oni z jednej strony korzystać z uroków górskich szlaków, które nie są szczególnie wymagające ani tym bardziej niebezpieczne i doskonale nadają się nawet dla osób o słabej kondycji fizycznej. Z drugiej strony mogą natomiast skorzystać z dostępu do naturalnego jeziora, gdzie prężnie rozwija się turystyka wodna. Jezioro Międzybrodzkie posiada strzeżone kąpieliska oraz wypożyczalnie sprzętu wodnego na czele z kajakami oraz łódkami. Przy brzegu powstają natomiast restauracje i ogródki piwne, gdzie można coś szybko przekąsić przed powrotem na plażę. Turyści często łączą obie te formy wypoczynku – z samego rana idą na szlaki, gdzie spędzają kilka godzin, wracają do hotelu lub pensjonatu w porze obiadowej, a następnie wędrują nad jezioro, gdzie spędzają czas do samego wieczora.

Przyjemne wakacje

Nic więc dziwnego, że Międzybrodzie Żywieckie jest w ostatnich latach często odwiedzane przez turystów, a jego turystyczne walory odkrywa coraz więcej osób z całej Polski. Tutejsza baza noclegowa sprzyja zresztą rosnącemu ruchowi turystycznemu, z roku na rok jest bowiem rozbudowywana i unowocześniania. Większość noclegów bazuje wciąż na prywatnych kwaterach (około 45% ogólnie dostępnych pokoi to kwatery w prywatnych domach), które pozostają bardzo tanią alternatywą w wynajmowaniu noclegów. Pozostała część rozkłada się natomiast na hotele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe oraz pola namiotowe i campingowe.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>