Sopna

Uzdrowisko Kudowa Zdrój

Bez kategorii No Comment

Spędzając czas w miejscowości uzdrowiskowej, takiej jak Kudowa-Zdrój, wcale nie jest się skazanym na atrakcje, które są skierowana przede wszystkim do kuracjuszy okolicznych sanatoriów. Trzeba pamiętać, że wiele miejscowości, które do niedawna były tylko i wyłącznie nakierowana na przyjmowanie pacjentów ośrodków uzdrowiskowych, obecnie jest na etapie rozwoju i zmiany swojego statusu na kurorty. Innymi słowy sanatoria stają się dobrymi punktami na krótki weekendowy wypad, zarówno do Spa, jak i na narty. Kudowa słynie z ośrodków senatoryjno-wypoczynkowych oferujących noclegi połączone z zabiegami leczniczymi.

Atrakcje Kudowy-Zdroju

Kudowa-Zdrój swoimi korzeniami, jako miasta uzdrowiskowego sięga daleko w historię. Samo miasto występuje w dokumentach pochodzących już z wieku XIV. Natomiast uzyskanie statusu miejscowości uzdrowiskowej miało miejsce w wieku XVII. Wtedy też zostały tu zbudowane pierwsze urządzenia do wykorzystywania w celach kąpieli zdrowotnych. Wraz z początkiem XXI wieku, Kudowa stała się wyjątkowo silnym i prężnym ośrodkiem turystycznym na mapie, nie tylko Kotliny Kłodzkiej ale także całego Dolnego Śląska. Wyjątkowo dobrze rozwinięta baza noclegowa oraz szereg atrakcji wynikających z inwestycji samego miasta. Ulokowanie uzdrowiska powoduje, że do Kudowy-Zdroju coraz częściej wybierają się nie tylko osoby szukające zdrowotnych wód, ale także chętni na weekendowe wypady turyści z dużych miast.

Park Zdrojowy

Centrum stanowi piękny Park Zdrojowy. Został on założony już w wieku XVIII, w punkcie, w którym wypływały zdrowotne źródła. U podnóża góry Parkowej znalazło się zatem miejsce, które swój największy rozkwit miało w latach 20 XX wieku. Alejki zostały stworzone z różnorodnej i bogato nasadzonej roślinności. Wśród rosłych drzew można tu podziwiać agawy, kaktusy, draceny, saganowce oraz opuncje. Integralną częścią tego miejsca jest Pijalnia Wód, którą mija się wchodząc do ogrodu od strony ul. Zdrojowej. Wchodząc do obiektu należy zwrócić uwagę na niezwykle piękne freski stworzone przez A. Molnara. Są one zobrazowaniem Dolnego Śląska, jakim był na początku ubiegłego stulecia. Zarówno Park Zdrojowy, jak i Pijalnia Wód wraz salą koncertową stanowią centrum kulturalne i turystyczne Kudowy-Zdroju. To tutaj można zarówno skorzystać z uroków i walorów zdrowotnych tego miejsca, jak i wielu kulturalnych wydarzeń, które mają tutaj cyklicznie występowanie.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>