Sopna

Mikołajki – żeglarska stolica Polski

Bez kategorii No Comment

Mikołajki to niewielkie miasto zlokalizowane na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Miejsce nazwane jest na cześć świętego Mikołaja (info św. Mikołaj), czyli patrona jednego z kościołów. Mikołajki zostały założone w 1344 roku. Miasto jest bardzo często odwiedzane przez turystów z różnych zakątków Polski. Ze względu na rosnącą z roku na rok liczbę zwiedzających, powstała bogata oferta noclegowa (baza np. Mikołajki), która posiada atrakcyjną propozycję pokoi. W Mikołajkach można wybrać pobyt w hotelu, pensjonacie, jak i gospodarstwie agroturystycznym, każdy turysta może wybrać odpowiednie dla siebie miejsce na odpoczynek.

Najwięcej zwiedzających przyjeżdża w okresie letnim. Mikołajki od dawna określane są, jako żeglarska stolica Polski, ze względu na bardzo atrakcyjną lokalizację miasteczka nad wieloma jeziorami. Co roku odbywają się tutaj obozy harcerskie, regatowe oraz różne mistrzostwa. W mieście znajdziemy wiele miejsc, w których po zdobyciu odpowiedniego zezwolenia wędkarskiego każdy miłośnik może oddać się swojej pasji. Organizowane są również zawody wędkarskie, które są bardzo popularne wśród wędkarzy z całego kraju. Można powalczyć o ciekawe nagrody, jak np. darmowe wyjazdy do miejscowości wędkarskich, sprzęt oraz medale i statuetki. W Mikołajkach znajdziemy także wiele kąpielisk, które co roku są oblegane przez turystów.

Miasto posiada piękną plażę – strzeżoną w okresie letnim. Kąpielisko funkcjonuje pomiędzy 29 czerwca a 31 sierpnia. Bezpieczeństwo na mikołajkowych piaskach zapewnia wykwalifikowany zespół ratowników wodnych, którzy posiadają wszystkie kursy niezbędne do pełnienia tej roli. Na terenie znajdziemy również trzy inne kąpieliska, które jednak nie są strzeżone. To placówki o nazwach Zełwągi, Tałty oraz Górkło. Pomimo braku ratowników wodnych w miejscach, nie brakuje miłośników pływania oraz opalania się. Plaże niestrzeżone funkcjonują pomiędzy lipcem a wrześniem.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>