Sopna

Nadmorskie wakacje w Świnoujściu

Bez kategorii No Comment

Wybieracie się na wakacje, ale nie wiecie gdzie? Chcielibyście pojechać w ciekawe miejsce, gdzie oprócz beztroskiego odpoczynku można zobaczyć i poznać coś ciekawego? Mamy dla Was idealną propozycję na wyjazd. W Polsce jest takie jedno miasto, które jako jedyne jest położone na wyspie. Z pewnością domyślacie się, że to Świnoujście. Szeroki wybór miejsc do spania ( można sprawdzić np. Świnoujście noclegi ) pozwala na przyjęcie dużej ilości osób w okresie wakacyjnym i poza nim. 

Warto wybrać się tutaj na wakacje. Jasne, że czeka na was plaża, słońce i słona woda, w której można się ochłodzić. Świnoujście zachęca do przyjazdu nie tylko ze względu na bogactwo plaż, ale także ciekawe miejsca przyciągają tu nie tylko polskich turystów. 

Oprócz wspomnianej wcześniej plaży i morza, z wybrzeżem kojarzą się nam jednostki pływające po wodzie. Miłośnicy podróżowania za pomocą takich środków będą zachwyceni.

Warto jest także wybrać się do portu jachtowego. Jest on zlokalizowany na wyspie Uznam. Dysponuje on pond 300 miejscami postojowymi dla jachtów ( sprawdź np. na Facebooku ). Przy odrobinie szczęścia mamy okazję zobaczyć okazałe modele, które cieszą oko miłośników żeglugi. 

Niesamowitą atrakcją jest latarnia morska, która jest najwyższa na polskim wybrzeżu. Mamy możliwość jej zwiedzenia, jednak aby wejść na jej szczyt należy pokonać 300 schodów. Warto jednak podjąć ten trud, który zostanie wynagrodzony niesamowitym widokiem. Latarnia jest zaliczana także do najwyższych budowli w Europie, ma ona bowiem blisko 65 metrów wysokości. Strumień światła jest widoczny z odległości ponad 20 mil morskich. 

Czy i Wy wybieracie się na wakacje do Świnoujścia? Może byliście i zachwyciło Was coś co umknęło naszej uwadze? Podzielcie się z nami swoimi opiniami w komentarzach. 

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>