Sopna

Noclegi w Lublinie dla turystów

Bez kategorii No Comment

Pod względem turystycznym Lublin znacznie różni się od Gdańska, Zakopanego czy Mrągowa, ponieważ w przeciwieństwie do nich nie posiada naturalnych atrakcji związanych bezpośrednio z przyrodą. Nie oznacza to jednak, że miasto nie ma żadnego znaczenia turystycznego, wręcz przeciwnie, a doskonale świadczy o tym szeroki wachlarz możliwości wyboru noclegu, dzięki któremu Lublin bez problemu przyjmie nawet kilka tysięcy gości. Co zatem wpływa na fakt, że stolica województwa lubelskiego jest cennym punktem na liście każdego poważnego turysty?

Zwiedzanie, zwiedzanie i… zwiedzanie

Nie ma co ukrywać, że Lublin jest przede wszystkim miastem o charakterze historycznym zwłaszcza, że pierwsza osada datowana jest na prawie półtora tysiąclecia wstecz. Co prawda w okolicy znajdują się atrakcje przyrodnicze, w tym sławna Okuninka, ale większość turystów zjeżdża do Lublina wyłącznie w celach zwiedzania jego historycznych i architektonicznych aspektów. Dlatego swoją wędrówkę po Lublinie najczęściej zaczynamy od Starego Miasta i okolicznych uliczek, gdzie znajduje się najwięcej wartych zobaczenia atrakcji. Będą to więc na przykład Dom Złotnika (obecnie Muzeum), Zamek Królewski z murami i basztami, Trybunał Koronny – czyli stary lubelski ratusz, czternastowieczna Brama Krakowska i datowana na stulecie wcześniej Brama Żydowska oraz dziedziniec zamkowy wraz z Kaplicą Trójcy Świętej. Nieco dalej znajduje się z kolei wieża widokowa (wysokość czterdziestu metrów) będąca częścią Muzeum Archidiecezjalnego. W środku, prócz tarasu widokowego, znajduje się również niewielka ekspozycja malowideł i rzeźb sakralnych.

Kultura w Lublinie

Trzeba jednak koniecznie zauważyć, że na nocleg w Lublinie decydują się nie tylko turyści zainteresowani aspektami historycznymi. I chociaż takie miejsca jak kompleks klasztorny jezuitów bądź dominikanów zasługują na naszą uwagę, Lublin jest również ważnym miejscem dla wydarzeń kulturowych. Działają tu teatry, opery i filharmonie, organizowane są koncerty muzyczne i wystawy sztuki. Dla turystów otwarte są przez cały rok muzea Wsi Lubelskiej, Literackie, Muzeum na Majdanku czy Muzeum Martyrologii „Pod Zegarem”. Regularnymi imprezami cyklicznymi są natomiast Warsztaty Kultury, w ramach których organizowane są pokazy sztukmistrzów oraz specjalne Noce Kultury; odbywają się także niezwykle ciekawe spotkania filmowe, w tym Euroshorts i Jutro Filmu, które prowadzą znani polscy reżyserzy, scenarzyści i aktorzy.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>