Sopna

Oborniki Śląskie z perspektywy turysty

Bez kategorii No Comment

Oborniki Śląskie to małe miasteczko, malowniczo położone w województwie dolnośląskim, na trasie Wrocław – Trzebnica. Krajobraz zdeterminowany jest przez tereny leśne, w których sosna i dąb to główna roślinność, górnego tarasu. W okolicy znajdziemy też wiele akwenów wodnych, które dodają miejscowości uroku. Mikroklimat do dziś posiada właściwości uzdrowiskowe, dzięki źródłom wody głębinowej i specyficznemu składowi powietrza. Jest ono niewątpliwie świeże mimo, że oficjalnie Oborniki Śląskie nie są już uznawane za tereny prozdrowotne.

Zabytki w Obornikach Śląskich

Podróżując, zwłaszcza w okresie urlopowym, mamy nadzieję trafić w piękne miejsce, w którym wypoczniemy, także podczas jego zwiedzania. Obecność zabytków, pozwala nie tylko poznać przeszłość miejscowości, ale też zachwycić się pięknem architektury. W Obornikach Śląskich mamy okazję do odwiedzenia wielu obiektów przeszłości, które nadają kurortowi specyficzną atmosferę. Mamy tu okazję zobaczyć Pałac wzniesiony w roku 1865, dla Karla Friedricha Gustava Schauberta. Neogotycki styl obiektu, został zmieniony w czasach II wojny światowej, jednak nadal zachwyca przyjezdnych swoją architekturą i otaczającym go parkiem. Obiekty sakralne w Obornikach Śląskich są niezwykle ciekawe, toteż podczas pobytu, warto poświęcić im swoją uwagę. Znajdziemy tu zbudowany w roku 1901 Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa, który do roku 1952, funkcjonował jako kościół Św. Jadwigi. Projektem neogotyckiej kaplicy zajął się architekt Alexis Langer z Wrocławia. Jest jeszcze jeden kościół na tych terenach, a mianowicie ten pw. Św. Judy Tadeusza i Św. Antoniego Padewskiego. Obiekt powstał w roku 1908, po podjęciu decyzji, że kaplica z roku 1624 znajdująca się w Obornikach nie przetrwa kolejnych lat użytkowania. W kwestii zwiedzania, do dyspozycji jest jeszcze wiele innych adresów, z którymi warto się zapoznać podczas pobytu w tym miejscu.

Atrakcje w Obornikach Śląskich

Wyjazd turystyczny to czas od którego wymagamy, aby baza noclegowa zapewniała pełen komfort. Lokalne noclegi stają na wysokości zadania, dbając o każdego z gości i zapewniając wygodę w poruszaniu się po miejscowości. Kolejnym punktem, który nie jest nam obojętny, jest rozrywka. Ta w Obornikach Śląskich, skupia się głównie na naturalnych uwarunkowaniach. Mamy tu do dyspozycji akweny wodne, na których zorganizowane są kąpieliska, szlaki turystyczne, które pozwalają na ciekawe spędzenie czasu oraz imprezy cykliczne. Oborniki Śląskie to miejsce przyjazna turystom, ceniącym sobie spokój i nieprzeciętny wypoczynek, pośród pięknych terenów leśnych.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>