Sopna

Rezerwat przyrody Buczyna Łagowska

Bez kategorii 3 Comments

Pozostajemy dalej w temacie pięknych przyrodniczo miejsc – ostatnio ukazywaliśmy Wam walory Uherzec Mineralnych. Teraz pora na nieco inną formę zapoznania się z naturą. Rezerwaty przyrody są obecnie bardzo często odwiedzane przez turystów nie tylko z Polski, ale i z całego świata. Dzieje się tak głównie dlatego, że można dzięki temu zapoznać się z bardzo atrakcyjnymi okazami fauny oraz flory, na co liczy wielu turystów. Oczywiście takie rezerwaty rządzą się swoimi prawami i trzeba ich przestrzegać. Zainteresowane odwiedzeniem takich miejsc osoby, powinny zwrócić uwagę na Łagów.

W Łagowie znajduje się rezerwat przyrody, który nosi nazwę Buczyna Łagowska. Można go odwiedzić w dowolnym momencie swojego pobytu w Łagowie. Dojazd do tego rezerwatu jest bardzo prosty, ponieważ wystarczy poruszać się wzdłuż jeziora Trześniowskiego, a po kilku chwilach turyści znajdą się na miejscu i będą mogli przystąpić do zwiedzania. Rezerwat utworzono blisko 50 lat temu, ale nadal prezentuje się nad wyraz okazale i estetycznie, o co dba szereg osób. Obejmuje on swoim obszarem aż 116 hektarów lasu bukowego. Można tam przyjemnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Zwolennicy środowiska na pewno znajdą tam dla siebie odpowiednie zajęcie, a rezerwat Buczyna Łagowska właśnie dla takich osób jest przeznaczony. Rezerwat ten został utworzony właśnie po to, aby skutecznie ochraniać wspomniany już wyżej las bukowy, ale wiele wspólnego mają z tym również walory krajobrazowe, którymi może poszczyć się Łagów. Buczyna Łagowska to najpiękniejsze miejsce w Polsce w którym można na własne oczy obejrzeć wiele gatunków drzew bukowych. Niektóre z nich są bardzo stare.

Coraz większa liczba osób chętnie decyduje się na wycieczki do Łagowa, ponieważ kusi ich tamtejsza baza noclegowa, ale też duża liczba atrakcji turystycznych związanych z przyrodą. Szeroki wachlarz możliwości noclegowych Łagowa sprawia, że każdy znajdzie tu odpowiednie miejsce dla siebie. Łagów oferuje noclegi w hostelach, pensjonatach czy kwaterach prywatnych (rezerwując noclegi przez internet, wpisz w wyszukiwarkę hasło: "noclegi Łagów").

źródło: meteor-turystyka.pl

Related Posts

3 Comments

  • Twix on 23 marca 2017

    Do Łagowa najlepiej wybrać się latem, piękne widoki.

  • Anka20 on 27 marca 2017

    Pewnie jesienią tam też jest fajnie i mniej tłoczno.

  • indiana Jones on 1 kwietnia 2017

    Mnie się w Łagowie podoba bez względu na porę roku. I tak jest mniej turystów niż w Zakopanem czy Trójmieście :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>