Sopna

Salwatoriański dom zakonny – Międzywodzie

Bez kategorii 1 Comment

Na nadmorskie miejscowości można patrzyć pod różnym kątem. Dla jednych najważniejsze są atrakcje i ciekawe miejsca. Inni szukają miejsca na rodzinne wakacje, a pozostałym wystarczy po prostu plaża. Międzywodzie poza atrakcjami ma też swoją stronę duchową i wyznaniową. Znajduje się tutaj Salwatoriański Dom Zakonno-Rekolekcyjny NMP Matki Zbawiciela z różnymi wyznaniami. W domu zakonnym można się zatrzymywać indywidualnie, całą rodziną lub małymi grupkami. Jest ostoją dla osób poszukujących ciszy, spokoju, domowej atmosfery, a nawet odosobnienia. Jest odpowiednim miejscem na wyciszenie się w sobie, odpoczęcie od stresu. To bardzo dobre miejsce do zorganizowania rekolekcji, dni skupienia oraz indywidualnego wypoczynku w cieniu Boga. Wypoczynek można połączyć z udziałem w codziennej mszy świętej, naukach oraz modlitwie. Każdy gość może korzystać z domowej kapliczki i spędzać tam tyle czasu, ile potrzebuje. Odbywają się tutaj rekolekcje dla dzieci i młodzieży. Spotkania trwają kilka dni i ich głównym zadaniem jest przybliżenie tematów takich jak: modlitwa, rachunek sumienia, miłosierdzie, odkupienie, pięć języków miłości. Można również skorzystać z indywidualnych rekolekcji, rozmów, modlitw i wypoczynku.

Siostry salwatorianki podejmują pracę w szkołach jako katechetki. Posługą opiekuńczo-wychowawczo-dydaktyczną obejmują najmłodszych w żłobkach i przedszkolach. Prowadzą również zajęcia i nauki dla młodzieży. Pracują też w szpitalach, odwiedzają chorych i cierpiących w domach. Służą pomocą w każdej chwili. Salwatorianie mówią, że są powołani na naśladowców Jezusa Chrystusa. Mają pokazywać życie jako wspólnota w Kościele Powszechnym. Głoszą wszystkim ludziom zbawienie, by przez ich życie, ludzie poznali Boga.

W domu zakonnym można skorzystać z noclegów. Znajdują się tutaj pokoje 1, 2, 3 i 4 osobowe z łazienkami, a w łazienkach jest prysznic. W pokojach do dyspozycji gości jest: internet Wi-Fi, świetlica z aneksem kuchennym, podręczna biblioteka, ogród z wieloma zacisznymi i przytulnymi zakamarkami, bezpieczny plac zabaw dla dzieci, miejsce na ognisko, grill oraz parking. Salwatorianie przyjmą gości z otwartymi ramionami. Nie przeszkadzają w wypoczynku, pozwalają na swobodne przemyślenia.

Międzywodzie to miejscowość dla każdego. Można zatrzymać się w domu zakonnym, ale przytulne miejsca do spania znajdziemy również w licznych hostelach, pensjonatach czy kwaterach prywatnych znajdujących się na terenie miejscowości.

1 Comment

  • Karoline on 28 marca 2017

    Dobre miejsce na chwilę odpoczynku i zadumy. Nie słyszałam wcześniej o takim domu…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>