Sopna

Spacer nad brzegiem morza – Łazy

Bez kategorii No Comment

Jednym z doskonałych miejsc na spędzenie letniego urlopu są Łazy. Jest to nadmorska wieś letniskowa, położona między Bałtykiem a Jeziorem Jamno. Przyciąga turystów między innymi szerokimi, piaszczystymi plażami, a także możliwością uprawiania sportów wodnych jak i wędkowania zarówno nad morzem jak i w dwóch jeziorach. Dla amatorów sportu istnieje możliwość przejazdu szlakiem rowerowym. Przez miejscowość przebiega fragment międzynarodowego toru, który swój początek bierze we Francji. Jest to kurs nadmorski, który oznaczono kolorem czerwonym. Jego całkowita długość wynosi około 39 metrów. Polski odcinek rozpoczyna się w Pleśnej, zaś kończy w Dąbkach, a prowadzi między innymi przez Sarbinowo, Mielno czy Unieście.

W pochmurne dni można pospacerować brzegiem morza. Na plaży znajdują się wydmy porośnięte charakterystyczną dla terenów nadmorskich roślinnością – trawami i mchami. Rosną tu także typowe dla krajobrazu lasy sosnowe. Łazy są więc miejscem, które śmiało można polecić jako miejsce na wakacyjny odpoczynek zarówno dla starszych jak i dla młodszych.

Zostając na dłużej w owej miejscowości warto skorzystać z oferty noclegowej obiektu Pensjonacik Ewa. Obiekt ten jest usytuowany ulicy Mickiewicza 40. W ofercie znajduje się 55 miejsc noclegowych. Posiada w swojej on apartament dwuosobowy, pokój jednoosobowy typu studio, 2 pokoje dwuosobowe, 4 pokoje trzyosobowe, 4 pokoje czteroosobowe a także 4 pokoje pięcioosobowe. Można porozumieć się za pomocą pięciu języków, a mianowicie po polsku, angielsku, niemiecku, rosyjsku i włosku. Warto wiedzieć, iż jest czynny przez cały rok. Goście mają do dyspozycji między innymi: świetlicę ze stołem do bilarda i do ping-ponga, piłkarzykami, rowery, suszarnie na wietrze, bezpłatne miejsca parkingowe na posesji oraz plac zabaw dla dzieci, na którym znajdziemy trampolinę, piaskownicę i huśtawki. Ponadto zlokalizowano altanę, duży teren zielony i plac do koszykówki. W obiekcie możliwe jest zjedzenie śniadania oraz obiadokolacji. Cena śniadania wynosi od 15 złotych do 20 złotych natomiast za obiadokolację trzeba będzie zapłacić 35 złotych.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>